Baza wiedzy

Podczerwień, promieniowanie podczerwone  IR 

Podczerwień, promieniowanie podczerwone  IR (od ang.infrared)  – Jest nazywana energią życia , wykorzystuje się nią w medycynie w różnego typu promieniowaniu schorowanych miejsc (stawów, mięśni itd.). 

Promienie podczerwone odkrył w 1800r. fizyk J.F. Herschel. Dokładniejsze badanie właściwości podczerwieni przeprowadzili później M. Malloni ( 1834- odbicie i załamanie ) i K.H. Knoblauch ( 1864 -dyfrakcja, interferencja i pomiar długości fali). Obecnie badania nad podczerwienią są uzupełnieniem badań o promieniach widzialnych. 

 

Trzy rodzaje podczerwieni:

bliska podczerwień

średnia podczerwień

daleka podczerwień

3 sposoby wymiany ciepła

przewodzenie ciepła

Polega na przekazywaniu energii przez bezładny ruch cząsteczek i ich zderzenia.

konwekcja

Unoszenie ciepła na skutek przemieszczania się masy pyłu (grafiki grzejników gaz i prąd).

promieniowanie podczerwone

Przenoszenie energii przez promieniowanie elektromagnetyczne emitowane w wyniku cieplnego ruchu cząsteczek. Wymiana ciepła przez promieniowanie nie wymaga obecności ośrodka pomiędzy ciałami, między którymi ciepło jest wymieniane, czyli może zachodzić nawet przez próżnię.

Źródła podczerwieni

naturalne

sun_PNG13450

źródła to wszystkie ciała ogrzane ( np. ciało człowieka, słońce.)

Lampy żarowe, promienniki

promiennik

często stosowane w kościołach żarząc się nad głowami wiernych i ogrzewają nasze ciało podczas mszy. Zamontowane są w obudowie na wysokości ok 4-5 m nad ławkami.

folia grzewcza red snake

folia-grzewcza

NAJTAŃSZY SYSTEM GRZEWCZY – komfortowe ciepło w Twoim domu

Standardowe ogrzewanie konwekcyjne stosowane w większości domów czy mieszkań oparte jest na kaloryferach, instalacji hydraulicznej czy piecach jest nieefektywne w stosunku do technologii obecnej na rynku. 

Ogrzewanie Foliami RedSnake mimo że są zasilane przez prąd jest efektywniejsze, tańsze na poziomie inwestycji oraz odczucie ciepła jest przyjemniejsze, ponieważ rozchodzi się równomiernie po pomieszczeniu a nie ogrzewa bezpośrednio powietrza jak przy standardowych grzejnikach konwekcyjnych .

W ogrzewaniu konwekcyjnym żeby odczuć komfort cieplny tej energii musimy wyprodukować i zużyć dużo więcej w zdecydowanie dłuższym czasie.

Folie grzewcze emitują podczerwień, ogrzewają one materię (ciała stałe tj. ściany, meble, podłogę, ciało człowieka).

Podsumowując czas i ilość energii wykorzystanej do zasilania Folii RedSnake jest kilkakrotnie niższa, co bezpośrednio przekłada się zarówno na rachunek za prąd jak i komfort termiczny.

Obawy o rachunek za prąd przy zastosowaniu folii RedSnake prosimy odłożyć na bok ponieważ System Red Snake sprawia, że do zapewnienia Tobie komfortu cieplnego potrzebujesz nawet 60% mniej energii niż systemy konwekcyjne.

Technologia podczerwieni przy zastosowaniu folii RedSnake pozwala uniknąć wykwitów czy grzybów powstających najczęściej w nowobudowanych domach, system ten pozwala nam ogrzać równomiernie całe pomieszczenia tj. ściany sufity podłogi. W porównaniu z tradycyjnym ogrzewaniem konwekcyjnym przy podczerwieni nie unosi się w takim stopniu kurz, roztocza oraz sierść ponieważ nie powodujemy ruchu ogrzanego powietrza .

Ogrzewanie RedSnake sprawdza się idealnie dla Alergików ponieważ nie wysusza powietrza, nie unosi źródeł alergii oraz utrzymuje w pomieszczeniu optymalną wilgotność.

Ogrzewanie podczerwienią systemu Red Snake wymienia ciepło w pierwszej kolejności z przegrodami budowlanymi a dopiero one ogrzewają powietrze. Powoduje to, że temperatura ścian i powietrza jest jednakowa i to jest optymalne rozwiązanie dla komfortu, zdrowia i kosztów eksploatacji.

Więcej informacji na temat technologii, Foli grzewczych RedSnake oraz zagadnień technicznych na stronie www.RedSnake.pl